Det var nok en del naive og lettlurte kanaris som trodde Fugla skulle få en poengfordel ved at Lyn skulle gå konkurs. Det er bare å lære seg at livet som Fuglasupporter er fullt av skuffelser. Det er en grunn til at voksne menn gråt som unger da vi vant cupgullet i 2007. Det er langt mellom høydepunktene når du er dømt til et liv med Lillestrøm Sportsklubb.
Skrevet av Kanari-Fansen Lillestrøm
Men nå må LSK våkne opp av dvalen. Ny tippeligakontrakt er i reell fare i år igjen. Uten tre poeng mot det desidert dårligste laget i serien kan det bli steintøft. Spillerne må manes og piskes til innsats. Det virka da vi lå sist med fire poeng opp til nest nederste lag. Det bør virke igjen, men da må alle dra sammen. Spillerne må skjønne alvoret! Full innsats og skjerping er det som skal til. Og engasjerte supportere som skjønner at laget må løftes fram til 3 poeng.
Sutring og klaging over manglende finesser og finspill må legges igjen hjemme. Forresten, all sutring og klaging over egne spillere eller trenere skal legges igjen. Hvem kan med hånda på hjertet si at de motiveres av syting, kjefting og piping.
Det handler ikke om retten til å si sin mening når man har betalt. Det handler om den 36. sesongen på rad i øverste divisjon! Eneste måten å få oppleve dette er å "støtte gutta til 3 poeng". Nå kan vi ikke svikte!
Nervene roes blant likesinnede på Martins før matchen. Her blir det i tillegg til fotballpreik og øl til medlemspris også salg av lodd til det fantastiske Kanari-lotteriet for 50 kroner stykket. Vinnersjansene er store. Det blir maksimalt trykket opp 1000 lodd, og usolgte lodd er ikke med i trekninga sånn som andre lotterier opererer. Alle gevinstene blir altså levert ut!
Tribunemøtet avholdes kl 16, og de mest engasjerte tar veien oppover til åråsen kvart på fem.
Maksimal innsats for 3 poeng. La det i hvert fall ikke stå på oss!
Publisert: 02.10.2009 kl. 11:41 - Sist endret: 07.10.2009 kl. 20:27
Publisert i KFL-nyheter | KFL-informasjon